Pelican Mall

Avcılar E-5 üzerinde yer alan Pelican Mall, bölgesel satış kimliğiyle (neigbourhood shopping center) tüm gelir gruplarına hitap edebilen mağaza karmasıyla kurgulanmıştır.

Pelican Mall, içinde dünya ve Türkiye’nin seçkin markalarını barındırmanın yanı sıra gün ışığından yüksek derecede faydalanılabilen atriumu, özel peyzaj çalışmaları, süs havuzları, eğlence ve spor alanlarının yanı sıra cafeleri ile alışveriş merkezlerinde yaşam öğesini de ön plana çıkartmayı amaçlamıştır.

Çelik konstrüksiyon ağırlıklı yapıdan oluşan Pelican Mall’ de 4 katta ortalama 100 mağaza ziyaretçilere hizmet veren, 4.000 m2 de yer alan hipermarket, 9 salondan oluşan sinema, spor merkezi, teknoloji marketi, çocuk oyun alanları ile de tartışmasız bir çekim gücü oluşturmaktadır. 1300 araç kapasiteli ücretsiz açık kapalı şık otoparkı ile de ziyaretçilerine kolaylık sağlayan Pelican Mall kapılarını ziyaretçilere açan bölgenin tek alışveriş merkezi olma özelliği ile hizmet vermektedir.

Mimari

Birçok şık binanın mimarisinde de imzası bulunan ve bir çok ödül almış olan Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Pelican Mall’ e zemin katta hem önden hem arkadan giriş yer almaktadır, otoparktan çarşıya giriş yürüyen bantlarla sağlanmaktadır. Ayrıca üst katta yer alan yemek bölümüne 5 adet yürüyen merdiven ve 2 adet panoramik asansör hizmet vermektedir. Aynı kattaki geçişler uzun asma köprülerle sağlanmış olup, köprülere Türkiye’de ilk kez uygulanan bir sistemle yürüyen merdivenler bağlanmıştır. Böylelikle alışverişin keyifli hale getirilmesi amaçlanmıştır. İnşaatı Çelik konstrüksiyon ağırlıklı gerçekleştirilerek depreme karşı dayanıklılığı kuvvetlendirilen Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi’de sigara içilebilen teras alanlarına da sahiptir. Geniş bir atrium ve skylightlarla gün boyu güneş ışığının içeride yer alması sağlanmış olup ziyaretçilere ferah bir ortam yaratılmıştır. Havuz ve bitkilerin yer aldığı iç mimari ile de bu ferah ortam şık bir hale getirilmiştir. Binanın dış cephesinde bulunan ve bir benzeri daha olmayan e-box yapıya orijinallik katmaktadır.

Pelican Mall Alışveriş ve Yaşama Merkezinin üzerinde yer aldığı D-100 yani E-5 karayolunda gün içerisinde ortalama 40.000 araç geçişi mevcuttur. Alışveriş merkezine hafta içi 20.000 kişi, hafta sonu ise 30.000 kişi ziyaret etmektedir.

Pelican Mall Alışveriş Merkezi’nin Fiziksel Özellikleri

Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 22 dönüm arazi üzerinde 90.000 m2 lik kapalı inşaat alanı 37.885 m2 lik kiralanabilir alana sahiptir. Carrefour Hipermarket, 9 salonlu sineması ve teknoloji marketine sahip olmanın yanı sıra 1.100 araç kapasiteli ücretsiz kapalı otoparkı ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Çocuk oyun alanı ve farklı damak tatlarına yönelik foodcourt bölümü ile Pelican Mall, ailelere, yerli ve yabancı birçok markaya ve ürüne kolayca ulaşabildikleri, vizyondaki filmleri izleyebildikleri, cafe ve restoranlarda farklı tatlar deneyebildikleri, sosyal, kültürel ve eğlenceli aktivitelerle hoşça vakit geçirebildikleri bir alan sunmaktadır. Pelican Mall’de yaratılan teras alanları ile de ziyaretçilere açık alanda sosyalleşme fırsatı vermektedir.

Ön cephesinde yer alan ve benzeri olmayan e-box ve geniş atriumunda gün ışığını içeri alan skylightları ile de ilgi çeken alışveriş merkezi ziyaretçilerine doğa ile iç içe bir ortamda alışveriş yapma imkanı sunuyor.

Yapı Hakkında Genel Bilgiler

Arazi : 22 dönüm
Toplam Kiralanabilir Alan : 32.000m2
Mağaza Sayısı : 100
Otopark : 1.300 araç

Kat Kullanım Alanları

4. Bodrum Kat : Otopark
3. Bodrum Kat : Otopark
2. Bodrum Kat : Otopark
1. Bodrum Kat : Alışveriş Merkezi /Hipermarket/Çocuk Oyun Alanı
Giriş Katı : Alışveriş Merkezi/Teras
1. Kat : Alışveriş Merkezi
2. Kat : Food Court /Teras/Sinema/Spor Merkezi

Pelican Mall Haritadaki Konumu

"Pelican Mall" ile ilgili yorumlar

“Pelican Mall” için 1 cevap

  1. berna diyor ki:

    pelican mall planın vekat plannalrını internetten bulamıyorum.plannlara nasıl ulasabilirim yardımcı olabilmanızı rica ederim.

Bir Cevap Yazın

Pelican Mall Görselleri

Pelican Mall İletişim Bilgileri

Pelican Mall Fotoğraf Galerisi